Dodatkowe głośniki w aucie. Gdzie je zamontować?
Dodatkowe głośniki w aucie. Gdzie je zamontować?

Dobra muzyka podczas jazdy samochodem to podstawa udanej podróży dla wielu kierowców. Jednak kiedy głośniki w pojeździe nie są najlepszej jakości lub ulegają uszkodzeniu, przyjemność z muzycznych doznań może być znacznie gorsza. W takich przypadkach warto zdecydować się na dodatkowe głośniki samochodowe, które zapewnią nam optymalny poziom nagłośnienia w aucie. Gdzie warto je zamontować?

Głośniki w mniejszych pojazdach

W mniejszych samochodach zdecydowanie wystarczą dwa głośniki. Najlepiej zamontować je z przodu pojazdu, a więc w desce rozdzielczej lub w drzwiach. W przypadku dodatkowych głośników najlepiej zdecydować nie na drzwi przednie, gdyż z jednej strony montaż będzie znacznie łatwiejszy, a z drugiej strony można osiągnąć znacznie wyższą jakość dźwięku.

Oczywiście można wykorzystać też deskę rozdzielczą pod przednią szybą, jednak w tym przypadku najczęściej trzeba będzie zdecydować się na głośniki o mniejszej średnicy. Nie wszystkie modele głośników będziemy w stanie zamontować lub będzie to bardzo trudne. Dodatkowo jakość odsłuchu może być niezadowalająca.

Uwaga: Montując głośniki w drzwiach, pamiętaj, aby w dolnej części zastosowań średnio- i niskotonowe. Z kolei w górnej części najlepiej sprawdzą się wysokotonowe.

Głośniki w większych pojazdach

W większych pojazdach można zdecydować się również na montaż głośników w drzwiach tylnych. Ich instalacja przebiega podobnie jak w drzwiach przednich. Dzięki temu z dobrej jakości dźwięku będą mogły skorzystać nie tylko osoby siedzące z przodu, ale i pasażerowie usadowieni na tylnych siedzeniach.

Do montażu głośników rzadziej wybierana jest tylna półka. W tym miejscu również można je zainstalować, jednak jakość dźwięku może nie być optymalna z podobnych powodów jak w przypadku deski rozdzielczej. Jednocześnie montaż dodatkowych głośników w tym miejscu jest dość prosty, w związku z czym niektórzy kierowcy decydują się na to rozwiązanie.

Innym miejscem, które można wykorzystać do montażu dodatkowych głośników, jest bagażnik. Tam można zdecydować się nawet na skrzynię basową!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl