Subwoofer to inna nazwa na głośnik niskotonowy odtwarzający basy. Kluczowy dla jego prawidłowego działania jest jednak wzmacniacz. W jaki sposób należy go dobrać oraz na jakie czynniki koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Serdecznie zachęcamy do lektury i dowiedzenia się więcej na ten temat.
Marzysz o dobrym nagłośnieniu w swoim samochodzie? Zastanawiasz się co wybrać subwoofer, zwany potocznie tubą czy może skrzynię basową. Chcesz cieszyć się muzyką? Obecnie każdy samochód jest wyposażony w radio. Tuba do auta to naprawdę wyjątkowe rozwiązanie. Tylko na jaki sprzęt się zdecydować? Sprawdź, jakie są wady i zalety rozwiązań.
Kamerki samochodowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, coraz więcej osób decyduje się na umieszczenie ich w swoich auta, a często nawet nie jednej, ale dwóch, aby monitorować przód i tył. Ich zastosowanie jest szerokie, czy jednak wiemy, jak traktuje je prawo i gdzie oraz w jaki sposób takie nagranie może zostać wykorzystane?
Dla miłośników muzyki wybór odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego w samochodzie to poważna decyzja. Przy wyborze skrzyni basowej ważna jest wielkość bagażnika i ilość przestrzeni akustycznej, w której będzie grał głośnik oraz zaplecze prądowe, umożliwiające montaż odpowiedniego wzmacniacza. Na co zwracać uwagę przy wyborze subwoofera do samochodu?
Z nawigacji do aut nie tylko korzystają kierowcy zawodowi. Dziś tzw. GPS króluje w każdym niemal aucie nie tylko jako osobne urządzenie, ale również jako system wbudowany no w telefony komórkowe. Tymczasem na rynku motoryzacyjnym od paru lat coraz więcej mówi się, o innych sposobach nawigacji i monitoringu o tzw. nawigacjach dedykowanych. Czym są? Czy i dlaczego warto z nich korzystać?
Słuchanie ulubionej muzyki podczas jazdy samochodem to prawdziwa rozkosz, dzięki której można się zrelaksować, naładować energią lub wyciszyć. Warto więc wykorzystać czas spędzony w aucie na obcowanie z dobrą muzyką. Jednak, aby sprawiała ona kierowcy oraz pasażerom przyjemność, musi mieć odpowiednią moc i czyste brzmienie. Najczęściej fabryczne nagłośnienie nie jest wystarczające dla prawdziwych melomanów, jednak wystarczy je lekko zmodyfikować, aby osiągnąć upragniony efekt.
Słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem wpływa kojąco na nerwy. To doskonały sposób na uatrakcyjnienie sobie czasu spędzonego w podróży. Jednak, gdy jakość dźwięku w samochodzie nie jest zadowalająca, gwałtownie spada również frajda wynikająca ze słuchania, skutecznie zniechęcając do odtwarzania ulubionej muzyki w czasie jazdy.
Jak bardzo przyjemna jest jazda samochodem przy muzyce, wie każdy kierowca i pasażer. Delikatne ciche tony relaksują i poprawiają nastrój w drodze do pracy, a słuchanie radia pozwala dowiedzieć się o najnowszych wydarzeniach z kraju i ze świata, gdy nie ma czasu obejrzeć wiadomości w telewizji. Większość z kierowców woli jednak słuchać swojej ulubionej muzyki, a na stacjach radiowych nie zawsze można taką znaleźć. Wtedy przydatny okazuje się odtwarzacz CD.
Problemy z miejscami do parkowania stale rosną, ponieważ aut na ulicach wciąż przybywa. W dodatku nowe modele samochodów mają większe gabaryty, co jeszcze bardziej utrudnia parkowanie w zatłoczonych miejscach. Na szczęście powstają różne rozwiązania technologiczne, które pomagają kierowcom lepiej ocenić odległość, uniknąć otarć i wpasować się nawet w bardzo wąskie przestrzenie.
Kamery cofania to od kilku lat bardzo popularne wśród użytkowników samochodów urządzenia. Nowe pojazdy są w nie wyposażane przez producentów, jednak w przypadku nieco starszych samochodów sami musimy zadbać o zwiększenie ich funkcjonalności i ułatwienie parkowania. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup kamery cofania.
Opłata reprograficzna jest to rekompensata wypłacana artystom w zamian za nieodpłatne korzystanie z ich dzieł. Mają ją płacić producenci i importerzy urządzeń takich jak komputer stacjonarny, laptop, tablet, telewizor z funkcją nagrywania lub odtwarzania nośników zewnętrznych, karta pamięci, cyfrowy aparat fotograficzny czy pendrive. Wywołała ona spore kontrowersje, ponieważ wielu jej przeciwników twierdzi, że wpłynie to na podwyższenie cen elektroniki i ostateczne koszty poniosą konsumenci. Czy kierowcy powinni się jej obawiać?
Choć dobre głośniki to jeden z podstawowych elementów wysokiej jakości dźwięku w samochodzie, to jednak system car audio będzie tak dobry, jak jego najsłabszy punkt. Dźwięk w samochodzie zależy nie tylko od samych głośników i wzmacniacza, ale także od akustyki kabiny, dlatego najpierw musisz zadbać o jej dokładną szczelność. Dopiero wtedy powinieneś znaleźć odpowiednie głośniki. Przeczytaj nasze wskazówki dotyczące wyboru.
Przypadkowe otarcia podczas parkowania zdarzają się nawet najlepszym kierowcom. To nie tylko kwestia doświadczenia, ale także wielu innych czynników. Rozwiązaniem takich problemów są czujniki parkowania wykorzystujące technologię ultradźwiękową. Polega ona na wysyłaniu fali, która po trafieniu na przeszkodę odbija się i powraca do punktu wyjścia. Informacja ta uruchamia alarm. Jego intensywność zależy od odległości od przeszkody. W nowych samochodach czujniki parkowania są już praktycznie standardem. Jednak używane auta jeżdżące po polskich drogach często nie mają ich na wyposażeniu. Zastanawiasz się, czy warto w nie zainwestować?
W wielu modelach samochodów fabryczny system nagłośnienia nie zadowala kierowców. Wbudowane wzmacniacze nie są w stanie dostarczać mocy do głośników silniejszych niż seryjne. Dlatego też coraz więcej osób doposaża swoje auta w lepsze elementy car audio. Jeśli jesteś jednym z nich, z pewnością chcesz dowiedzieć się, czym się kierować, aby dobrać odpowiedni wzmacniacz do samochodu. Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie.
Radio samochodowe jest elementem wyposażenia, który znakomicie uprzyjemnia podróż, pozwalając na słuchanie muzyki z wybranej stacji radiowej. Przydaje się zarówno podczas samotnych podróży w dłuższych trasach, jak i przy porannej jeździe do pracy. Może pomóc zachować dobry nastrój mimo długiego stania w korku lub urozmaicić dalekie wakacyjne podróże z całą rodziną.
Zabezpieczenie samochodu przed włamaniem jest ważne nie tylko w przypadku, gdy staliśmy się świeżo upieczonymi właścicielami nowego i bardzo drogiego pojazdu. Tańsze samochody także wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed włamaniem, bo łupem złodziei, nie zawsze musi być sam pojazd, ale także pozostawione w nim przedmioty. Wyjaśniamy, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo swojej własności.
Cyfrowe autoalarmy właściwie są już standardem, jeśli chodzi o zabezpieczenia samochodowe. W nowych autach najczęściej montowane są fabrycznie albo w salonie samochodowym przed sprzedażą. Co zrobić, jeśli ani producent, ani salon nie zastosowali takiego zabezpieczenia? Dzięki cyfrowemu autoalarmowi CAN można zabezpieczyć samochód samodzielnie.
Kamery cofania nie są już jedynie wyposażeniem luksusowych pojazdów. Choć kiedyś wchodziły do grupy wyposażenia typu „premium”, to obecnie każdy z użytkowników samochodu może z nich korzystać. Na rynku dostępne są uniwersalne kamery cofania, które można zamontować np. w nieco starszych pojazdach oraz modele dedykowane do konkretnych modeli aut znanych marek. Wyjaśniamy, jak działa kamera cofania.
Każdy kierowca w sezonie jesienno-zimowym wsiadając do nieogrzanego auta odczuł dyskomfort związany z zimnym fotelem. Zanim temperatura wewnątrz auta wzrośnie po uruchomieniu silnika musi upłynąć dłuższa chwila, natomiast w dalszym ciągu ogrzewanie samochodowe nie daje zadowalających efektów jeśli chodzi o rozgrzanie konkretnych partii ciała. Stanowi to problem zwłaszcza dla osób borykających się z chorym kręgosłupem i bólem temu towarzyszącym.
Większość kierowców nie wyobraża sobie podróży samochodem bez umilenia czasu muzyką. Aby w pełni cieszyć się brzmieniem ulubionych utworów warto wyposażyć swoje auto w wysokiej jakości radio samochodowe. Obecnie na rynku dostępny jest sprzęt zarówno z niższych półek cenowych, jak i tych wyższych.