Tuba czy skrzynia basowa do auta?
Tuba czy skrzynia basowa do auta?

Marzysz o dobrym nagłośnieniu w swoim samochodzie? Zastanawiasz się co wybrać subwoofer, zwany potocznie tubą czy może skrzynię basową. Chcesz cieszyć się muzyką? Obecnie każdy samochód jest wyposażony w radio. Tuba do auta to naprawdę wyjątkowe rozwiązanie. Tylko na jaki sprzęt się zdecydować? Sprawdź, jakie są wady i zalety rozwiązań.

Na co zwrócić uwagę

Wybierając subwoofer do auta należy zwrócić uwagę na ilość miejsca w samochodzie. Należy przemyśleć typ tuby. Czy interesuje nas aktywny, czy posiadający wbudowany wzmacniacz, ale może mieć gorszy dźwięk? A może pasywny, z dźwiękiem o lepszej jakości. Taką tubę montujemy z tyłu samochodu. Można nawet w bagażniku lub pod siedzeniami. Są to rozwiązania praktyczne i funkcjonalne.

Czym charakteryzuje się tuba basowa?

Są to głośniki o średnicy 16-30 cm. Zazwyczaj mają wmontowany wzmacniacz. Są stosunkowo tanie, ale jakość dźwięku i ich moc jest wątpliwa. Warto uwzględnić opinie internetowe. Głównymi zaletami tub są łatwy montaż, niska cena, praktyczne gabaryty i możliwość uzyskania różnych natężeń basu.

Co wybrać skrzynię czy tubę?

Dla osób o wysublimowanym słuchu jakość ma ogromne znaczenie. Muzyka płynąca ze skrzyń basowych ma zdecydowanie lepsza jakość. Skrzynie basowe są wykonane z lepszych materiałów niż tuby. Skrzynia basowa jawi się w ogólnym rozrachunku jako rozwiązanie lepsze w porównaniu do tuby, biorąc pod uwagę jakość dźwięku. Głównymi wadami skrzyń są natomiast wyższa cena oraz dość uciążliwy montaż. Tuby basowe wzmacniają dźwięk i dają wrażenie sceny basowej w samochodzie. Amatorzy mocnych dźwięków i ulubionej muzyki na pewno nie będą zawiedzeni tego typu sprzętem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl