Jakie funkcje oferują samochodowe stacje multimedialne?
Jakie funkcje oferują samochodowe stacje multimedialne?

Jak bardzo przyjemna jest jazda samochodem przy muzyce, wie każdy kierowca i pasażer. Delikatne ciche tony relaksują i poprawiają nastrój w drodze do pracy, a słuchanie radia pozwala dowiedzieć się o najnowszych wydarzeniach z kraju i ze świata, gdy nie ma czasu obejrzeć wiadomości w telewizji. Większość z kierowców woli jednak słuchać swojej ulubionej muzyki, a na stacjach radiowych nie zawsze można taką znaleźć. Wtedy przydatny okazuje się odtwarzacz CD.

Oczywistą prawdą jest to, że kierowca nie może się rozpraszać w czasie prowadzenia auta, dlatego muzyka nie powinna być zbyt głośna. Wzrok kierowcy musi być skupiony na obserwacji sytuacji na drodze, jednak pasażerowie, szczególnie na dłuższych trasach, lubią obejrzeć dobry film, który pozwala zapomnieć o niewygodach związanych z podróżą i sprawia, że czas mija szybciej. Z tego powodu coraz częściej w samochodach montowane są odtwarzacze video. To, co z kolei bardzo przydaje się kierowcy, to systemy nawigujące oraz zestawy głośnomówiące w telefonie, szczególnie jeśli jest to kierowca zawodowy, który podczas jazdy musi być w kontakcie z przełożonym. 

Urządzeniem, które łączy w sobie wiele funkcji pomocnych zarówno kierowcy, jak i pasażerom, jest samochodowa stacja multimedialna. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, podobne do smartfona. Tak jak on, wyposażone jest w dotykowy ekran. Montuje się je w miejscu przeznaczonym na podwójne radio na przednim panelu (2 din). 

Dlaczego warto kupić system multimedialny? 

Podstawowa zaleta takiego urządzenia to możliwość sterowania wieloma funkcjami z jednego interfejsu, którego obsługa jest niezwykle prosta. System multimedialny przypomina niewielki komputer wyposażony w technologię Bluetooth, dzięki czemu ma dostęp do innych urządzeń, na przykład smartfona z ulubioną playlistą. Oprócz wspomnianych już możliwości system może też łączyć się kablem z innymi urządzeniami. Posiada także możliwość wyświetlania obrazu z kamery cofania i może działać jak zestaw głośnomówiący lub nawigacja GPS

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl