Autoalarmy cyfrowe CAN. Charakterystyka
pilot samochodowy

Cyfrowe autoalarmy właściwie są już standardem, jeśli chodzi o zabezpieczenia samochodowe. W nowych autach najczęściej montowane są fabrycznie albo w salonie samochodowym przed sprzedażą. Co zrobić, jeśli ani producent, ani salon nie zastosowali takiego zabezpieczenia? Dzięki cyfrowemu autoalarmowi CAN można zabezpieczyć samochód samodzielnie.

Funkcje autoalarmu CAN

Autoalarm cyfrowy podłączony pod samochodową magistralę CAN będzie bardzo wygodną alternatywą dla autoalarmów w wersji analogowej. Posiada szereg funkcji. Można nim sterować oryginalnymi pilotami od auta, co jest niezwykle wygodne. Dzięki niemu można sterować zamkami po włączeniu i wyłączeniu zapłonu. Posiada także funkcję autoalarmu, która umożliwia między innymi domykanie szyb. Ma również system immobiliser, czyli zabezpieczenie przed niepowołanym uruchomieniem pojazdu. Dzięki kodowi PIN możliwe jest bezpieczne awaryjne rozbrojenie systemu. Kolejną funkcją jest PREALARM. Jego działanie polega na tak zwanym „wstępnym ostrzeganiu”. W praktyce oznacza to, że w przypadku lekkiego naruszenia czujnika wstrząsowego, uruchomione zostają syreny, ale tylko na sekundę lub dwie. Ich zadaniem jest ostrzeżenie osoby, która próbuje dostać się do auta i uświadomienie jej, że jest ono chronione systemem.

Do jakich aut autoalarm CAN?

Autoalarm CAN dedykowany jest dla pojazdów wyposażonych w magistralę CAN. Są to nowsze samochody, które posiadają zamek centralny sterowany oryginalnym pilotem. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi doradcami celem ustalenia, czy w modelu auta, który posiadacie, możemy zamontować ten system. Co ciekawe, warto doposażyć samochód w autoalarm CAN, nawet jeśli już posiada fabryczne zabezpieczenie. Dodatkowy alarm poprawi ochronę auta, ponieważ złodzieje często specjalizują się w konkretnych modelach samochodów, a co za tym idzie, znają ich fabryczne blokady.

Zabezpieczenia samochodowe stanowią bardzo ważny element wyposażenia każdego auta. Dzięki coraz nowszym rozwiązaniom technologicznym, mamy wiele możliwości, by uchronić samochód przed włamaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl