W jaki sposób działają dedykowane nawigacje do aut?
W jaki sposób działają dedykowane nawigacje do aut?

Z nawigacji do aut nie tylko korzystają kierowcy zawodowi. Dziś tzw. GPS króluje w każdym niemal aucie nie tylko jako osobne urządzenie, ale również jako system wbudowany no w telefony komórkowe. Tymczasem na rynku motoryzacyjnym od paru lat coraz więcej mówi się, o innych sposobach nawigacji i monitoringu o tzw. nawigacjach dedykowanych. Czym są? Czy i dlaczego warto z nich korzystać?

Czym są nawigacje dedykowane?

Podstawową różnicą między GPS a stacją nawigacyjną dedykowaną jest działanie systemy operacyjnego. Pierwsze rozwiązanie jest otwarte — darmowe dla wszystkich użytkowników, drugie zostały opracowane do konkretnego modelu auta, wmontowane weń nie tak jak wspomniana najpopularniejsza alternatywa, która może być używana w aucie, na telefonie, zegarku, każdym urządzeniu odbierającym sygnał satelitarny.

Jak działają nawigacje samochodowe dedykowane konkretnym modelom aut?

Nawigacje dedykowane mają swój osobny panel zarządzający ich pracą zintegrowany z pojazdem na stałe, Zajmują mało miejsca, działają dzięki modułom Wi-Fi oraz łączności Bluetooth. Dodatkowo w odróżnieniu od „pierwowzoru” to nie tylko mapy, ale też internet i szereg różnych przydatnych aplikacji, które mogą być wgrywane w dowolnej ilości, nie wpływając na jakość, prędkość działania nawigacji. Spora część modeli zwłaszcza tych stworzonych z myślą o zawodowych kierowcach pozwala podłączyć tuner telewizji cyfrowej DVB-T, dedykowaną kamerę i czujniki parkowania. Dzięki wbudowanym cyfrowym procesorom dźwięku zapewniają czyste brzmienie. Posiadają intuicyjne menu dotykowe, by w łatwy sposób sterować urządzeniem, w tym także za pomocą przycisków w kierownicy co znacznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Dlaczego warto z nich korzystać?

Dzięki dedykowanym stacjom nawigacyjnym możliwe jest całkowite spersonalizowanie „komputera pokładowego” auta, aby w trakcie podróży zapewniał nam wysoki komfort jazdy i bezpieczne i pewne poruszanie się nawet w nieznanym terenie. Możliwość informowania kierowcy o takich punktach orientacyjnych jak hotele, parking, stacje paliw, czy wgrana szczegółowa mapa radarów, jazda samochodem staje się po prostu miła.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl