Co trzeba wiedzieć o kamerach cofania?
Co trzeba wiedzieć o kamerach cofania?

Kamery cofania to od kilku lat bardzo popularne wśród użytkowników samochodów urządzenia. Nowe pojazdy są w nie wyposażane przez producentów, jednak w przypadku nieco starszych samochodów sami musimy zadbać o zwiększenie ich funkcjonalności i ułatwienie parkowania. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup kamery cofania.

Co to jest kamera cofania?

Kamera cofania to nie tylko nowoczesny gadżet, dzięki któremu możemy ułatwić sobie parkowanie np. na ciasnym parkingu. To także wyjątkowo przydatne i funkcjonalne urządzenie, które chroni nas przed częstymi naprawami pojazdu oraz pozwala na precyzyjne zaparkowanie samochodu w wybranym przez nas miejscu. Kamera cofania bywa mylona z czujnikiem parkowania, jednak co całkiem inne urządzenie, które za pomocą okablowania lub Wi-Fi przesyła rejestrowany obraz do odbiornika np. ekranu specjalnego lusterka wstecznego. Czujnik parkowania informuje nas o odległości do przeszkody np. ściany budynku jedynie za pomocą sygnału dźwiękowego.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery cofania?

O funkcjonalności kamery cofania, decyduje jej jakość. To ona ma wpływ m.in. na precyzję działania urządzenia, kąt widzenia i wyrazistość przesyłanego do odbiornika obrazu. Warto wiedzieć, że nie każda kamera cofania gwarantuje taki sam komfort podczas parkowania np. po zmierzchu, dlatego przed zakupem powinniśmy dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania oraz sprawdzić specyfikację urządzenia. Co więcej, kamera cofania powinna zostać wykonana z właściwych materiałów, które zapewniają odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią.

Wybór kamery cofania jest trudny nie tylko dla początkujących kierowców. Z tego względu warto postawić na wsparcie doświadczonych sprzedawców. W naszym sklepie znajdą Państwo jedynie wysokiej jakości uniwersalne i dedykowane dla pojazdów konkretnych marek kamery cofania, a także właściwie dobrane urządzenia do samochodów dostawczych. Cechują się one różnym sposobem montażu, pozwalając nie tylko na ułatwienie czynności parkowania, ale także zapewniając pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania tego manewru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl