Jak polepszyć efekty audio w samochodzie?
Jak polepszyć efekty audio w samochodzie?

Słuchanie muzyki podczas jazdy samochodem wpływa kojąco na nerwy. To doskonały sposób na uatrakcyjnienie sobie czasu spędzonego w podróży. Jednak, gdy jakość dźwięku w samochodzie nie jest zadowalająca, gwałtownie spada również frajda wynikająca ze słuchania, skutecznie zniechęcając do odtwarzania ulubionej muzyki w czasie jazdy.

Jak polepszyć jakość dźwięku w samochodzie?

  1. Wymiana radia
    Radio to serce systemu audio, dlatego ważne, aby było jak najwyższej jakości i oferowało użytkownikom jak najwięcej funkcji (np. zestaw głośnomówiący, napęd CD, złącze USB, wzmacnianie dźwięku). Dobrze, jeżeli ma wiele wyjść RCA - będą one potrzebne, jeśli w przyszłości będziesz chciał podłączyć do niego dodatkowe głośniki lub skrzynię basową.
  2. Wymiana głośników
    Jeżeli nie satysfakcjonuje Cię jakość dźwięku w Twoim samochodzie, warto rozważyć wymianę głośników samochodowych na nowe o lepszych parametrach. Wybieraj głośniki pochodzące od renomowanych producentów, których produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Jeżeli jeździsz BMW lub Mercedesem, możesz zdecydować się na zakup specjalnych dedykowanych zestawów głośników Ground Zero. Zestawy te są idealnie dopasowane do konkretnych modeli samochodów i znacznie poprawiają brzmienie oryginalnego systemu audio. Ich montaż jest prosty i można go zrealizować bez konieczności dokonywania przeróbek.
  3. Dokupienie wzmacniacza i skrzyni basowej
    Każdy miłośnik muzyki doskonale wie, jak ważną rolę odgrywają w niej solidne basy. To one sprawiają, że dźwięki dosłownie przenikają przez ciało i wprawiają je w przyjemne wibracje. Aby wzmocnić doznania podczas słuchania muzyki w aucie, warto rozbudować system audio o wzmacniacz i skrzynię basową. Montuje się ją w bagażniku. Wzmacniacz jest potrzebny, aby móc zasilić cały zestaw głośników wraz ze skrzynią basową. Instalację tych elementów najlepiej powierzyć profesjonalistom, gdyż jest to dość skomplikowana operacja wymagająca sporej wiedzy i doświadczenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl