Dobór radia samochodowego. Czy marka pojazdu ma znaczenie?
Dobór radia samochodowego. Czy marka pojazdu ma znaczenie?

Czym zatem kierować się podczas zakupu radia i czy marka Twojego samochodu ma jakieś znaczenie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. 

Czym kierować się podczas wyboru radia samochodowego? 

Wybierając radio do samochodu nie należy kierować się wyłącznie niską ceną. Często bowiem bywa tak, że wraz z nią w parze idzie także niska jakość. Zdarza się, że sprzęt, który kusi nas atrakcyjną ceną charakteryzuje się kiepskim wykonaniem, niską trwałością i brzmieniem pozostawiającym wiele do życzenia. Zastanawiając się nad wyborem radia warto odpowiedzieć sobie na zasadnie pytanie - na czym mi zależy i czego oczekuję od mojego sprzętu audio? Obecnie producenci prześcigają się w wyposażaniu swoich produktów w dodatkowe funkcje. Podstawa to oczywiście radioodbiornik i możliwość odtwarzania plików MP3. Wraz z postępem technologii coraz częściej odchodzi się od funkcji odtwarzania muzyki z płyt CD. Kolejnymi elementami, w które warto aby radio było wyposażone są gniazda AUX i USB, dzięki którym zyskasz możliwość odtwarzania muzyki z zewnętrznych nośników, takich jak telefon czy pendrive. Radio samochodowe wyposażone w USB daje także możliwość naładowania telefonu komórkowego, co może być przydatną funkcją zwłaszcza podczas długich podróży. 

Dodatkowe funkcje radia samochodowego

Jeśli jesteś użytkownikiem bardziej wymagającym i zależy Ci, aby Twoje radio było wyposażone w dodatkowe funkcje warto rozejrzeć się za sprzętem posiadającym wbudowany system głośnomówiący Bluetooth. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz miał wiele funkcji w jednym urządzeniu bez konieczności montażu dodatkowego sprzętu. Możesz także pokusić się o zakup radia wyposażonego w ekran do obsługi kamery cofania.

Czy marka samochodu ma znaczenie w wyborze radia? 

O ile sama marka nie ma zbyt dużego znaczenia w dobrze funkcjonalności radia samochodowego, o tyle może mieć znaczenie jeśli chodzi o jego wielkość. Różne marki bowiem mogą być wyposażone w różnej wielkości wnęki na radia samochodowe. Standardowym wymiarem jest wielkość 1 DIN. Istnieje też wielkość 2 DIN, jest to rozmiar dwa razy większy niż standardowy, do którego zazwyczaj można dopasować radia wyposażone w odtwarzacz DVD czy nawigację GPS. Jeśli już zdecydujesz się na konkretne radio samochodowe montaż sprzętu car audio warto powierzyć profesjonalistom, którzy zadbają o estetyczne wykończenie i najlepszą jakość dźwięku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl