Zasady działania kamer cofania
Zasady działania kamer cofania

Kamery cofania nie są już jedynie wyposażeniem luksusowych pojazdów. Choć kiedyś wchodziły do grupy wyposażenia typu „premium”, to obecnie każdy z użytkowników samochodu może z nich korzystać. Na rynku dostępne są uniwersalne kamery cofania, które można zamontować np. w nieco starszych pojazdach oraz modele dedykowane do konkretnych modeli aut znanych marek. Wyjaśniamy, jak działa kamera cofania.

Jaki funkcję pełni kamera cofania?

Kamera cofania to jeden z elementów systemu ostrzegania kierowców. Jest ona doskonałym rozwiązaniem, nie tylko w przypadku początkujących użytkowników samochodów, którzy ze względu na niewielkie doświadczenie, mogą mieć problemy z parkowaniem. Kamera cofania to jeden z ciekawszych i bardzo przydatnych gadżetów, w który naprawdę warto zainwestować. Jej działanie jest bardzo proste, jednak dostępne na rynku urządzenia mogą nieco się różnić pod względem sposobu montażu, jakości oraz funkcjonalności. Z tego względu warto postawić na sprawdzone urządzenia, które nie okażą się nietrafionym zakupem. Dobrą kamerę cofania o uniwersalnym zastosowaniu można kupić za mniej niż 200 zł, jednak trzeba zwrócić uwagę, czy urządzenie gwarantuje odpowiedni kąt widzenia oraz zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu. Oferujemy wysokiej jakości kamery cofania dedykowane oraz kamery cofania o uniwersalnym zastosowaniu do pojazdów osobowych i samochodów dostawczych. W naszej ofercie znajdują się także inne akcesoria i gadżety samochodowe, które pozwolą zwiększyć komfort jazdy.

Jak działa kamera cofania?

Choć kamery cofania różnią się m.in. ceną, to sposób ich działania jest bardzo podobny. Przesyłają one rejestrowany obraz do jego odbiornika, czyli ekranu, za pomocą Wi-Fi lub w sposób tradycyjny, czyli dzięki odpowiednio podłączonym kablom. Dodatkowo ostrzegają przed zbliżającą się przeszkodą sygnałem dźwiękowym. Bardzo często funkcję ekranu, na którym pojawia się obraz z kamery cofania pełni lusterko wsteczne. Obraz może być też wyświetlany na ekranie, który zostanie zamontowany na desce rozdzielczej. Nie każda kamera cofania wyposażona jest w tryb nocny, który umożliwia wyświetlanie obrazu po zmroku, dlatego, decydując się na tańszy model, warto zainwestować także w czujniki parkowania, które czynią je jeszcze prostszym i bezpieczniejszym.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl