Trzy sposoby na poprawę nagłośnienia samochodu
Trzy sposoby na poprawę nagłośnienia samochodu

Producenci samochodów często nie przykładają wagi do jakości dźwięku oferowanego przez system audio. Związane jest to z oszczędnościami. Głośniki fabrycznie instalowane w autach wcale nie są najlepsze jakościowo. Najczęściej są wynikiem kompromisów.

Obecnie na rynku mamy dostępny szeroki asortyment sprzętu nagłaśniającego, a nawet drobne modyfikacje głośników czy odbiornika radiowego mogą znacząco wpłynąć na poprawę jakości dźwięku w naszym samochodzie i znacznie polepszyć komfort podróżowania.

Poprawa nagłośnienia – głośniki

W samochodzie można zainstalować dowolną liczbę głośników. Jednak więcej wcale nie oznacza lepiej. Zazwyczaj wystarczą cztery głośniki, dwa montowane w drzwiach przednich i dwa z tyłu, żeby uzyskać efekt czystego dźwięku z podziałem na niskie i wysokie tony. Montaż głośników jest prosty, wystarczy wykręcić stare głośniki i włożyć nowe łącząc kable. Wymieniając głośniki, warto pamiętać, by otwór na głośnik wyłożyć matą wygłuszającą.

Wymiana sprzętu audio

Często do poprawy nagłośnienia w znacznym stopniu może przyczynić się wymiana radia. Obecnie mamy możliwość zainstalowania dedykowanej stacji multimedialnej, która poza szeregiem funkcjonalności takich, jak wbudowana nawigacja, zawiera wysokiej klasy radioodtwarzacz.

Tego typu urządzenia dedykowane opracowywane są z myślą o konkretnym modelu samochodu, dlatego wybierając wysokiej jakości sprzęt, mamy pewność, że jakość odbieranego dźwięku będzie wyższa niż przy standardowym radioodbiornika. Liczy się jakość napędu i lasera oraz klasa przetwornika analogowo-cyfrowego. Im lepsze parametry sprzętu, tym większa pewność, że uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt.

Wzmacniacz samochodowy

Dopełnieniem przedsięwzięcia jest zainstalowanie wzmacniacza samochodowego,  którego zadaniem będzie regulacja przepływu prądu przez układ oraz zapobieganie zniekształceniom dźwięków. Nasi eksperci służą fachowym doradztwem, dlatego przed zakupem dodatkowego sprzętu nagłaśniającego zachęcamy do konsultacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl