Nowoczesne radio do auta. Radio z nawigacją
Nowoczesne radio do auta. Radio z nawigacją

Kilkadziesiąt lat temu radio w samochodzie było szczytem luksusu. Gdy zmieniały się technologie odtwarzania muzyki, kierowcy chętnie wymieniali swoje radia samochodowe na nowsze: najpierw z możliwością  odtwarzania płyt CD, a następnie plików mp3. Obecnie nowoczesne radio samochodowe to już nie tylko urządzenie do słuchania muzyki. Nowoczesne radia to mini-komputery, które dostarczają kierowcy i pasażerom informacji i rozrywki.

Nawigacja

Systemy nawigacji są obecnie tak rozpowszechnione, że mało który kierowca korzysta jeszcze z tradycyjnej mapy czy planu miasta, gdy wybiera się do nowego miejsca. Większość z nas używa map  i GPS w swoich smartfonach lub tabletach. Jednak włączony GPS w telefonie strasznie szybko zużywa baterię. Dlatego też jadąc do innego miasta warto zabrać ze sobą ładowarkę samochodową lub power bank. Te dwa urządzenia nie rozwiązują jednak jeszcze jednego problemu z nawigacją w smartfonie, a mianowicie braku zasięgu Internetu. Gdy nie mamy zasięgu, telefon nie może ściągać na bieżąco map – a bez map nawigacja jest bezużyteczna. Dlatego właśnie coraz więcej kierowców decyduje się zakupić radio z nawigacją.

Zapisane mapy

W czym jest ono lepsze od nawigacji z telefonu? Właśnie w tym, że znikają powyżej wymienione problemy. Radio zasilane jest elektryką samochodową, w związku z czym nie musimy się martwić o to, że po kilku godzinach działania  GPS radio rozładuje się tak, jak robi to telefon. Drugą zaletą radia z nawigacją jest to, że ma ono zapisane mapy w swojej pamięci. Dzięki temu nawigacja działa, nawet wtedy, gdy mamy problem z zasięgiem. Jest ona po prostu niezawodna. Radia z nawigacją przeważnie posiadają jeszcze wiele innych, ciekawych funkcji które sprawiają, że warto jest mieć je w swoim samochodzie. Wiele z nich posiada DVD i odtwarza filmy (dzięki czemu są genialnym wynalazkiem dla rodzin z małymi dziećmi), a do niektórych da się podłączyć czujniki i kamery cofania. Dzięki tak nowoczesnym rozwiązaniom nawet starszy samochód staje się o wiele bardziej funkcjonalny i wygodniejszy w codziennym użytkowaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl