2DIN, czyli samochodowe radia dużego formatu
radio 2DIN

Coraz więcej osób decyduje się wymienić swoje stare radio 1DIN na nowoczesną stację multimedialną 2DIN. Nie ma się czemu dziwić – większe radia oferują większe możliwości, są też o wiele wygodniejsze w obsłudze, zwłaszcza w trakcie jazdy. Dlaczego warto zdecydować się na rozmiar 2DIN? Dziś zajmiemy się tym tematem.

Nie tylko radio

Należy zacząć od tego, że duże stacje multimedialne nie są już tylko radiami. Dzięki nim możemy korzystać z nawigacji, oglądać filmy, czy obserwować to, co znajduje się za nami, przez podłączone do nich kamery cofania. Z tego właśnie względu warto zdecydować się na większy format radia – obrazy na wyświetlaczu są wyraźne, a korzystanie z niego nie wymaga od nas silnego skupiania wzroku. W trakcje jazdy, gdy patrzymy na drogę, łatwiej też obsługiwać ekran dotykowy, gdyż wymaga to od nas mniej precyzji. Większy ekran okazuje się być prawdziwym zbawieniem dla rodziców, którzy podczas stania w korku mogą zająć dzieci oglądaniem ulubionej bajki. Niektóre modele stacji są wyposażone nawet w gniazdo do podłączenia osobnego monitora, na przykład zagłówkowego. Stacja multimedialna, po połączeniu ze smartfonem przez bluetooth, służy też za samochodowy zestaw głośnomówiący. I tu znów duży ekran przychodzi z pomocą, gdy chcemy wygodnie i bezpiecznie wybrać numer. Dzięki funkcji Android Auto, CarPlay czy MirrorLink, na ekranie możemy wyświetlać też aplikacje ze swojego smartfona.

A co z muzyką?

Mnogość funkcji w nowoczesnych stacjach multimedialnych nie oznacza bynajmniej, że odtwarzanie muzyki zostało potraktowane po macoszemu. Użytkownicy większości modeli mają nie tylko możliwość odtwarzania płyt CD/DVD i plików mp3, ale też podłączenia do radia przewodu AUX, umieszczenia w nim karty pamięci lub pamięci USB. Moduł bluetooth pozwala na połączenie się ze smartfonem, nie ma też problemu z odsłuchiwaniem ulubionych kawałków z aplikacji muzycznych. Audiofile docenią z pewnością modele 2DIN z funkcjami strojenia dźwięku, w tym przede wszystkim możliwość wzmacniania dźwięków basowych i poprawianiu barwy dźwięku. Niektóre radia 2DIN wyposażone są też w opcje dostrajania niestandardowego, takie jak cyfrowa korekcja czasu, cyfrowa zwrotnica oraz podwójny 9-pasmowy korektor parametryczny. Zakup radia 2DIN warto skonsultować ze specjalistą, by doradził nam model najlepiej spełniający nasze indywidualne oczekiwania i dopasowany do naszych możliwości finansowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl