Radio dedykowane w samochodzie. Co to takiego?
Radio dedykowane w samochodzie. Co to takiego?

Stacje multimedialne to nic innego jak radio dedykowane, które powstaje specjalnie pod daną markę samochodową. Urządzenie to wykorzystuje instalację fabryczną i inne systemy mocowania. Dzięki takiemu dopasowaniu dedykowana stacja multimedialna jest w pełni kompatybilna z samochodem, przez co znacznie ułatwia sterowanie nim. Jakie są zalety stacji multimedialnej i jak z niej korzystać?

Stacja multimedialna dla samochodu

Radio dedykowane w samochodzie to indywidualny system i centrum rozrywki. Bardzo często zdarza się, że fabryczne wyposażenie pozostawia wiele do życzenia i ogranicza możliwości. Stacja multimedialna zapewnia wyższy komfort korzystania z radia i innych opcji takich jak nawigacja czy integracja z telefonem.

Dedykowane radio przystosowane jest zazwyczaj do jednego bądź kilku konkretnych samochodów jednej marki. Niepodważalną zaletą tego urządzenia jest całkowita kompatybilność z fabrycznym komputerem i wyposażeniem auta. Multimedialna stacja posiada zdolność do współpracy z kierownicą. Każda z nich została tak zaprojektowana, aby wpasować się w standardowy kokpit starego radia, które obecne było od czasu wypuszczenia auta na rynek. Zakłada się, że niemal wszystkie radia dedykowane posiadają najnowocześniejsze media. Przykładem mogą być urządzenia powstałe w oparciu o system Android.

Radio dedykowane w samochodzie – na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu radia dedykowanego do wybranego modelu samochodu należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Każda stacja multimedialna posiada określoną moc, która analogicznie świadczy o mocy głośników i wyrażona jest w watach. Dla wysokiego komfortu użytkowania ważna jest rozdzielczość stacji oraz jej podświetlenie. Różnice w dostępnych na rynku modelach zauważalne są w przekątnej ekranu, która sięga zazwyczaj 6,2 do 7 cali. Niektóre stacje multimedialne odpowiadają standardom posiadaczy iPhone’a i użytkowników Androida.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl