Producenci
PROMOCJE
PHANTOM DVD 706D SLIM
PHANTOM DVD 706D SLIM
799,00 zł 599,00 zł
szt.
 DDPAI MINI 3 WiFi Ultra HD 2K+ 32GB
DDPAI MINI 3 WiFi Ultra HD 2K+ 32GB
839,00 zł 659,00 zł
szt.
NEXT BASE 402G GPS FULL HD
NEXT BASE 402G GPS FULL HD
679,00 zł 499,00 zł
szt.
DDPAI MINI ONE "NIGHT VISION" FULL HD 32GB
DDPAI MINI ONE "NIGHT VISION" FULL HD 32GB
529,00 zł 499,00 zł
szt.

Radio dedykowane w samochodzie. Co to takiego?

Radio dedykowane w samochodzie. Co to takiego?

Stacje multimedialne to nic innego jak radio dedykowane, które powstaje specjalnie pod daną markę samochodową. Urządzenie to wykorzystuje instalację fabryczną i inne systemy mocowania. Dzięki takiemu dopasowaniu dedykowana stacja multimedialna jest w pełni kompatybilna z samochodem, przez co znacznie ułatwia sterowanie nim. Jakie są zalety stacji multimedialnej i jak z niej korzystać?

Stacja multimedialna dla samochodu

Radio dedykowane w samochodzie to indywidualny system i centrum rozrywki. Bardzo często zdarza się, że fabryczne wyposażenie pozostawia wiele do życzenia i ogranicza możliwości. Stacja multimedialna zapewnia wyższy komfort korzystania z radia i innych opcji takich jak nawigacja czy integracja z telefonem.

Dedykowane radio przystosowane jest zazwyczaj do jednego bądź kilku konkretnych samochodów jednej marki. Niepodważalną zaletą tego urządzenia jest całkowita kompatybilność z fabrycznym komputerem i wyposażeniem auta. Multimedialna stacja posiada zdolność do współpracy z kierownicą. Każda z nich została tak zaprojektowana, aby wpasować się w standardowy kokpit starego radia, które obecne było od czasu wypuszczenia auta na rynek. Zakłada się, że niemal wszystkie radia dedykowane posiadają najnowocześniejsze media. Przykładem mogą być urządzenia powstałe w oparciu o system Android.

Radio dedykowane w samochodzie – na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu radia dedykowanego do wybranego modelu samochodu należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Każda stacja multimedialna posiada określoną moc, która analogicznie świadczy o mocy głośników i wyrażona jest w watach. Dla wysokiego komfortu użytkowania ważna jest rozdzielczość stacji oraz jej podświetlenie. Różnice w dostępnych na rynku modelach zauważalne są w przekątnej ekranu, która sięga zazwyczaj 6,2 do 7 cali. Niektóre stacje multimedialne odpowiadają standardom posiadaczy iPhone’a i użytkowników Androida.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl