Rodzaje nawigacji samochodowej
Rodzaje nawigacji samochodowej

Producenci nawigacji samochodowej oferują nam coraz to bardziej skomplikowane urządzenia w szerokim zakresie cenowym. Łatwo się w tym pogubić, prawda? Decyzja o nabyciu określonego modelu nawigacji to sprawa indywidualna, a podczas zakupów warto zdefiniować swoje potrzeby, by wybrać sprzęt, który naprawdę się nam przyda.

Coraz większą popularność na rynku nawigacji samochodowych zdobywają nawigacje dedykowane. Oznacza to, że zostały one opracowane z myślą o konkretnym modelu samochodu. Przewaga tych urządzeń nad klasycznymi typami nawigacji wiąże się z tym, że nawigacja dedykowana jest na stałe wbudowana w panel samochodu i posiada system zintegrowany z autem. Dzięki modułom wi-fi i łączności Bluetooth nawigacja dedykowana staje się integralnym systemem samochodu. Zajmuje mało miejsca, a korzystanie z niej okazuje się bardziej komfortowe. Ponadto nawigacje dedykowane łączą w sobie funkcję GPS, radia, zestawu głośnomówiącego, odtwarzacza filmów, muzyki, zdjęć i przeglądarki internetowej. To prawdziwy kombajn funkcjonalności. Przykładem takiego urządzenia jest nawigacja dedykowana do Hondy CR-V, która oferuje wszystkie funkcjonalności opisane powyżej, sprawiając, że jazda z urządzeniem, które sprawnie prowadzi nas do celu, staje się komfortowa.

Czym różnią się nawigacje samochodowe

Nawigację różnią się od siebie pod względem posiadanego systemu operacyjnego, tj. android i Windows, ilością pamięci operacyjnej, dostępnością map różnej jakości i użyteczności oraz obecnością dodatkowych funkcji. W zależności od firmy mogą być oferowane mniej lub bardziej szczegółowe mapy z bazą fotoradarów, hoteli, parkingów i innych przydatnych informacji podczas podróży.  

Wybierając sprzęt, warto zwrócić uwagę na to, czy pamięć danej nawigacji nie jest tak ograniczona, że będzie w stanie obsługiwać tylko wgrane mapy i że okaże się konieczne dokupienie pamięci. Istotna jest też informacja czy dana firma umożliwia dożywotni dostęp do aktualizacji udostępnionych map. Tak skonstruowane wysoko funkcjonalne urządzenia są synonimem nowoczesności, która wpływa na wygodę naszego podróżowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl