Tajniki wideorejestratorów samochodowych. Jak działa nagrywanie w pętli?
Tajniki wideorejestratorów samochodowych. Jak działa nagrywanie w pętli?

Coraz więcej kierowców wykorzystuje w swoich pojazdach wideorejestratory. Kamery samochodowe mają za zadanie nagrywać przebieg jazdy samochodowej. Dzięki temu w przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego można mieć dowód zaistniałych okoliczności. W ten sposób można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, a przede wszystkim ewentualnych konfliktów. Czasami wystarczy wręcz prewencyjna funkcja wideorejestratora, która może ograniczyć występowanie różnorodnych nadużyć.

Obecnie kierowcy mogą wybierać spośród różnorodnych modeli wideorejestratorów samochodowych - począwszy od tych stosunkowo najprostszych, poprzez bardzo zaawansowane i nowoczesne urządzenia, wyposażone w szereg funkcjonalności. Jedną z bardzo przydatnych i chętnie poszukiwanych funkcji w wideorejestratorach samochodowych jest nagrywanie w pętli. Funkcja ta pozwala na rejestrowanie przez kamerę ciągłych nagrań.

Nagrywanie w pętli od strony praktycznej

Nagrywanie w pętli (często też określane jako zapis w pętli) to przydatna funkcja, która pozwala kamerze na stałe rejestrowanie ciągłego nagrania na tej samej karcie pamięci micro SD. W praktyce oznacza to, że wideorejestrator zapisuje ciągłe nagrania, cyklicznie tworząc pliki wideo, które podzielone są na kilkuminutowe odcinki. Obrazy są rejestrowane bez względu na pojemność pamięciową karty.

Dostępne są różne przedziały czasowe nagrań w postaci plików, które mogą mieć długość standardowo od jednej do pięciu minut (w niektórych przypadkach nawet większe odcinki czasowe). Ta kwestia zależy od ustawień w kamerze. Kiedy materiał zapełni już całą kartę pamięci, kolejne pliki zapisywane są w miejsce już istniejących. Nadpisywane są zawsze najstarsze pliki. W ten sposób użytkownik nie musi każdorazowo sprawdzać pojemności karty czy też obawiać się o brak miejsca na karcie w momencie, gdy wystąpi jakiś wypadek drogowy, np. niebezpieczne zdarzenie czy kolizja.

Takie rozwiązanie bywa bardzo przydatne, ale wiąże się z nim również pewien mankament. Z powodu nadpisywania plików przez nieuwagę można też stracić ważne nagrania, dlatego decydując się na korzystanie z funkcji nagrywania w pętli, warto wziąć to pod uwagę.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl